Herb miasta
Murowana Goślina - miasto i gmina
MENU
Sport > Piłka nożna > Liga Gminna > Archiwum >
Strona główna 
Nowości
w serwisie
Aktualności
O gminie
Historia
Kultura
Sport
FORUM
Półmaraton
Bieg rekreacyjny
Liga Gminna
-- Tabela, wyniki
-- Terminarz
-- Drużyny
-- Archiwum
Concordia
-- Terminarz, wyniki 
-- Tabela
-- Juniorzy
-- Archiwum
Łopuchowo
-- Terminarz, wyniki 
-- Tabela
-- Skład
-- Juniorzy
-- Archiwum
UKS Concord
-- Rozgrywki
-- Historia
-- Galeria
-- Archiwum
Turystyka
Komunikacja
Galeria
Linki
Twoja opinia
Księga gości
Mapa stron
Kontakt
"Obywatel"

 

Regulamin rozgrywek Gminnej Ligi Piłki Nożnej w sezonie 2000 - 2001

§ 1
W rozgrywkach Ligi Gminnej uczestniczą na zasadzie dobrowolnego udziału zespoły piłkarskie reprezentujące wsie i sołectwa gminy Murowana Goślina.

§ 2
Nad przebiegiem rozgrywek i przestrzeganiem regulaminu czuwa wyłoniony na zebraniu Zarząd w liczbie 10 osób, którego decyzje są ostateczne i nie podlegają weryfikacji. Członkowie Zarządu mogą być oficjalnymi obserwatorami meczu i wpisywać swoje uwagi do protokołu.

§ 3
Zespoły zgłaszające się do rozgrywek w sezonie 2000/2001 zobowiązane są dokonać następujących formalności:
 a) przedstawić listę 25 zawodników z ich danymi osobowymi (imię i nazwisko, data urodzenia, nr dow. osob. lub leg. szk.) w przypadku zawodników niepełnoletnich każdy z nich musi załączyć pisemną zgodę przynajmniej jednego z Rodziców na udział w rozgrywkach.
 b) wskazać boisko na którym zespół rozgrywać będzie mecze w charakterze gospodarza
 c) uiścić wpisowe w wysokości 400 zł od zespołu na wydatki związane z funkcjonowaniem Ligi

§ 4
Każda z drużyn musi wyłonić kierownika zespołu i trenera, które to osoby biorą na siebie pełną odpowiedzialność za kwestię wydolności zdrowotnej zawodników swoich zespołów (wskazane byłoby przebadanie drużyny przez lekarza). Ponadto kierownik zespołu kontaktuje się bezpośrednio z Zarządem.

§ 5
1) W zespołach mogą występować tylko zawodnicy spośród wskazanych na liście, o której mowa w paragrafie 3 p. a - NIKT PONADTO!
2) W rozgrywkach mogą uczestniczyć zawodnicy zrzeszeni w klubach, z tym, że na listach trzeba zaznaczyć, którzy to zawodnicy i w jakim klubie są zarejestrowani. Na liście każdej drużyny może znajdować się tylko dwóch zawodników zrzeszonych.
3) Za celowe i umyślne wystawienie w meczu zawodnika lub zawodników nieuprawnionych drużyna ukarana zostanie walkowerem 0:3 na korzyść drużyny przeciwnej - bez względu na wynik uzyskany na boisku.
4) Wszyscy zawodnicy drużyny udającej się na mecz MUSZĄ posiadać przy sobie dokument stwierdzający tożsamość na wypadek kontroli tożsamości przez sędziego głównego - brak takowego dokumentu może spowodować uznanie danego zawodnika za nieuprawnionego do gry.
5) Za zatajenie danych przez zawodników odpowiedzialność ponosi kierownik zespołu, a konsekwencje ponosi cały zespół.

§ 6
1) Wszystkie mecze prowadzą wyznaczeni przez Zarząd sędziowie główni - sędziów liniowych, pełnoletnich i posiadających podstawową znajomość przepisów piłkarskich wyznaczają spotykające się zespoły (po jednym z każdego zespołu).
2) Sędziowie prowadzą zawody wg przepisów i wytycznych PZPN i Polskiego Kolegium Sędziów, a ich decyzje podjęte na boisku są ostateczne.
3) W trakcie meczu sędzia główny może udzielać zawodnikom upomnień ustnych, napominać zawodników poprzez pokazanie żółtej i usunąć z boiska poprzez pokazanie czerwonej kartki.
 a) żółtą kartką zostanie ukarany zawodnik, który:
  - uporczywie narusza przepisy gry
  - słownie lub czynnie demonstruje niezadowolenie z decyzji i rozstrzygnięć sędziego
  - zachowuje się niesportowo.
 b) czerwoną kartkę oznaczającą usunięcie z boiska otrzyma zawodnik, który:
  - zachowuje się w sposób grubiański, wybitnie niesportowy lub gra brutalnie
  - używa obelżywych lub ordynarnych słów mimo napomnienia
  - słownie lub czynnie znieważa arbitrów lub zawodników
  - pomimo otrzymanego napomnienia nadal narusza przepisy gry.
4) Trzy żółte kartki otrzymane przez danego zawodnika (oczywiście nie w jednym meczu) powodują konieczność pauzowania przez niego w najbliższym meczu swojej drużyny.
5) Czerwona kartka to jeden mecz "odpoczynku" dla ukaranego zawodnika.
6) Przed każdym spotkaniem sędzia główny sprawdza obuwie obu zespołów - buty piłkarskie nie mogą posiadać żadnych wystających elementów metalowych typu: zużyte korki, metalowe kołki itp. Tylko sędzia główny decyduje o dopuszczeniu obuwia do gry.
7) Sędzia główny ma pełne prawo i obowiązek w razie potrzeby sprawdzić tożsamość każdego z graczy - w przypadku, gdy zawodnik odmówi okazania dowodu potwierdzającego tożsamość sędzia musi opisać to w protokole - zaś wiążącą decyzję podejmie Zarząd.
8) Z każdego rozegranego spotkania sporządzany jest protokół na specjalnym formularzu - protokół musi zawierać m. in.: składy zespołów, wynik meczu, nazwiska sędziów itp - zgodnie z wytycznymi PKS. Szczególną uwagę zwracają sędziowie na to, aby umieścić w protokole nazwiska ukaranych kartkami zawodników i rodzaj przewinienia za które zostali ukarani.
9) Wszystkie protokoły sędziowie dostarczają Zarządowi Ligi.

§ 7
1) Czas gry poszczególnych meczów ustala się na 2 x 45 minut czystej gry - o ewentualnym przedłużeniu czasu ze względu na przerwy w grze decyduje wyłącznie sędzia główny.
2) Każda drużyna może dokonać w ciągu jednego spotkania 4 zmian, w tym bramkarza. Zawodnik wchodzący na boisko przekazuje sędziemu kartkę z nazwiskami zawodnika schodzącego i wchodzącego - kartkę na specjalnym druczku wypisuje kierownik lub trener.

§ 8
Na drużynie będącej gospodarzem meczu spoczywa obowiązek przygotowania boiska do gry, zapewnienia sędziom i drużynie gości bezpieczeństwa i podstawowej opieki medycznej (pomoc doraźna, w miarę możliwości w pobliżu telefon).

§ 9
Drużyna pragnąca przełożyć termin spotkania musi o tym fakcie poinformować drużyna przeciwną i Zarząd przynajmniej na trzy dni przed planowanym terminem meczu wg terminarza i uzyskać akceptację na zmianę terminu drużyny przeciwnej.

§ 10
1) Rozgrywki Ligi Gminnej w sezonie 2000/2001 prowadzone są systemem "jesień - wiosna", tzn. jesienią pierwsza runda na zasadzie "każdy z każdym", a wiosną runda rewanżowa.
2) Za zwycięstwo drużynie przyznawane są 3 pkt, za remis 1 pkt. za porażkę 0 pkt.
3) O kolejności miejsc w tabeli Ligi decydują kolejno:
 a) największa liczba zdobytych punktów,
 b) w przypadku takiej samej liczby punktów wyniki bezpośrednich spotkań zainteresowanych drużyn,
 c) przy tej samej liczbie punktów w meczach bezpośrednich decyduje stosunek bramek w tych spotkaniach.
 d) ogólny stosunek bramkowy ze wszystkich spotkań uzyskany przez drużynę.
 e) przy identycznym stosunku bramkowym decyduje większa liczba strzelonych goli

§ 11
Wszystkie kwestie sporne rozstrzygać będzie na posiedzeniu Zarząd - zainteresowane strony mogą uczestniczyć w posiedzeniach w charakterze obserwatorów.

§ 12
Akceptując w/w regulamin startujące drużyny potwierdzają tym samym całkowite podporządkowanie się jego wytycznym. Nie ma możliwości renegocjacji poszczególnych punktów w trakcie trwania rozgrywek.

§ 13
Zarząd i startujące drużyny gwarantują pełny dostęp do wszelkich informacji i udzielą wszelkiej możliwej pomocy reporterom i przedstawicielom prasy lokalnej.

§ 14
Niniejszy regulamin otrzymują przedstawiciele wszystkich startujących zespołów i członkowie Zarządu.

Opracowali: K. Krysztofiak, Z. Wojczak.

* * *
Miejsca rozgrywania spotkań
 
DrużynaBoisko
Białężynw Uchorowie
Boduszewow Boduszewie
Długa Goślina    w Wojnowie
Głęboczekw Łopuchowie
Łopuchowow Łopuchowie
Mściszewostadion "Concordii" w Raduszynie
Przebędowow Przebędowie
Rakowniaw Wojnowie
Wojnowow Wojnowie
Ziel. Wzgórzaw Uchorowie
  
 
Góra strony