Herb miasta
Murowana Goślina - miasto i gmina
MENU
Turystyka > Miejsca noclegowe >
Strona główna 
Nowości
w serwisie
Aktualności
O gminie
Historia
Kultura
Sport
Turystyka
Puszcza Zielonka
-- Literatura
Zabytki
Noclegi
Komunikacja
Galeria
Linki
Twoja opinia
Księga gości
Mapa stron
Kontakt
"Obywatel"

 

Ośrodek Naukowo - Dydaktyczny AR Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Zielonce

Kwatera myśliwska w Kątach

    Lokalizacja: Ośrodek Naukowo-Dydaktyczny w Zielonce (bursa studencka) położony na wzgórzu, w pobliżu jeziora Zielonka, na skraju dużego kompleksu leśnego.
    Przeznaczenie: szkolenia, konferencje, spotkania, imprezy towarzyskie i rodzinne, turystyka zbiorowa, kolonie, wyjazdy dydaktyczne.
    Zakwaterowanie: 90 miejsc noclegowych w pokojach 2- i 3-osobowych, częściowo z umywalkami. W budynku sala konferencyjna i sala rekreacyjna, stołówka.
    Standard: turystyczny
    Wyżywienie: pełne dla zorganizowanych grup.
    Atrakcje przyrodnicze: Arboretum Leśnego Zakładu Doświadczalnego (odl. 300 m). Kompleks leśny Puszcza Zielonka; rezerwaty: "Klasztorne Modrzewie", "Las Mieszany", "Żywiec Dziewięciolistny" (jedyne w Wielkopolsce stanowisko rośliny górskiej charakterystycznej dla buczyn karpackich), "Śnieżycowy Jar", "Jezioro Czarne", "Jezioro Pławno".
    Atrakcje turystyczne: bliskość Szlaku Piastowskiego (m.in. Lednica, Gniezno), efektowny XIX-wieczny pałac w stylu nawiązującym do XVII-wiecznej architektury zamków francuskich w Zakrzewie (odl. 37 km); neogotycki pałac z XIX w Krześlicach (odl. 10 km).
    Sport: liczne trasy piesze i rowerowe, możliwość uprawiania cichych sportów wodnych na jeziorach Puszczy.
    Komunikacja: dojazd z Poznania (odl. 30 km) przez Murowaną Goślinę (odl. 9 km), dojazd do Tuczna (odl. 5 km) autobusem podmiejskim z Poznania.
    Informacja, rezerwacja:
Leśny Zakład Doświadczalny Murowana Goślina
Ośrodek Naukowo Dydaktyczny w Zielonce
62-095 Murowana Goślina tel. (61) 812-22-51 w. 323

    Obiekt w Zielonce docenią na pewno nauczyciele i wychowawcy organizujący grupowe wyjazdy dzieci i młodzieży, jak również organizatorzy wczasów, zjazdów koleżeńskich, sympozjów, uroczystości rodzinnych itp. Położenie w podpoznańskiej Puszczy Zielonce, powiązanie z licznymi szlakami turystycznymi - pieszymi i rowerowymi, w tym z atrakcjami Szlaku Piastowskiego sprawia, że obiekt może być wykorzystany zarówno jako baza dla grup zwiedzających okolice Poznania, jak i miejsce odpoczynku na trasie dłuższego rajdu.
    Ośrodek położony jest nad jeziorem Zielonka, w sercu kompleksu leśnego Puszczy. Jej uroki docenią z pewnością grzybiarze oraz miłośnicy wędkowania. Przyrodników zainteresuje wciąż wzbogacane w kolejne ciekawe gatunki flory arboretum leśne z kolekcją 800 taksonów drzew i krzewów, z alejkami noszącymi imiona znamienitych naukowców.
    Organizowaniu konferencji, szkoleń, zajęć dydaktycznych i spotkań sprzyjają dwie sale: konferencyjna oraz rekreacyjna - z wygodnymi fotelami. Zorganizowanym grupom proponuje się skorzystanie z miejscowej kuchni i stołówki mieszczącej 90 osób. W hollu ośrodka znajduje się "dwukierunkowy" automat telefoniczny (tel. (61) 855-99-41).

Strona powstała na podstawie folderu "Miejsca pobytowe w lasach Wielkopolski" (1998 r.)
Tekst: J. Paluszkiewicz, zdjęcie: archiwum "Przeglądu Leśniczego"

 
Góra strony